Clo a DPH při nákupu z Číny od 2021

Evropská unie si pro nakupující z Číny připravila nemilé překvapení. Od roku 2021 totiž přestane platit výjimka a nově se tak bude i na drobné objednávky, do 22 eur, vztahovat DPH a clo.

Jak to tedy od příštího roku bude a budou nákupy z čínských e-shopů stále tak výhodné?

Dnes jsou zásilky do 22 € osvobozeny od DPH. Dosud dorazí ročně do celé EU více než 150 milionů zásilek z Číny, na které se nevztahuje platba DPH.

To se však Evropské unii nelíbí a rozhodla se proto tuto výjimku zrušit. 

Jak je to se clem a DPH nyní? Přečtěte si v tomto článku.

Jak se bude platit DPH od roku 2021?

Jak již bylo zmíněno, ruší se výjimka na balíčky do hodnoty 22 €. Od roku 2021 se tak na všechny balíčky z AliExpress, GearBest, Banggood a dalších, vztahovat 21 % DPH. Všechny balíčky z čínských e-shopů, pokud budou odesílány ze země mimo EU, podraží o právě cca 21 %.

Zároveň také dojde k prodloužení dodací lhůty, jelikož každý balíček bude muset projít celní kontrolou. Bude na to Česká pošta připravena?

Řešení?

Spousta čínských e-shopů má již nyní sklady v Evropě, některé dokonce v České republice. Řešením je tak objednávka z českého/evropského skladu. Bohužel je dost možné, že cena bude vyšší, než z čínských skladů. Kladem jsou však rychlost dodání a možnost vrácení zboží do lokálních skladů.

Jaké e-shopy mají sklady v Evropě?

Podívejte se >ZDE< 

Clo a DPH při nákupu z Číny od 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek